Svätý Otec pozýva v máji na modlitebnú reťaz za skončenie pandémie – májový ružencový maratón

Počas mája sa celá Cirkev spojí v modlitbe na príhovor Panny Márie za skončenie pandémie a obnovenie spoločenského a pracovného života.
Pápežská rada na podporu novej evanjelizácie do nej pozvala 30 vybraných mariánskych pútnických miest piatich kontinentov, odkiaľ sa budú denne konať televízne a internetové prenosy.

Svätý Otec modlitbu začne v sobotu 1. mája o 18.00 vo Vatikánskej bazilike pred obrazom Panny Márie Pomocnice v Gregoriánskej kaplnke. V záverečný deň mája Svätý Otec ukončí mariánsku modlitbu vo Vatikánskych záhradách.

Svätý Otec túži, aby mesiac máj bol venovaný maratónu modlitby v duchu motta zo Skutkov apoštolov: „Cirkev sa bez prestania modlila k Bohu“ (Sk 12,5). Každodenným pozvaním k modlitbe vždy o 18. hodine nášho času jednotlivé svätyne napomôžu tomu, aby sa počas mariánskeho mesiaca spojili „veriaci, rodiny a komunity v modlitbe ruženca na zastavenie pandémie,“ stručne informovala Pápežská rada na podporu novej evanjelizácie,

Priame prenosy modlitby cez oficiálne kanály Svätej stolice a tiež na TV Lux a Radiu Lumen budú vždy o šiestej večer nášho času.

nedeľa 2. mája 2021 bude modlitbová reťaz pokračovať v nigérijskom Elele
pondelok 3. mája 2021 z Čenstochovej
utorok 4. mája 2021 z Nazareta
a postupne z ďalších pútnických miest,  

piatok 28. mája 2021 z Altötting, Nemecko
priamy prenos vždy o 18. hodine

zdroj: https://www.vaticannews.va/sk/vatikan/news/2021-04/maj-ruzenec-maraton-marianske-svatyne-sveta.html

You may also like...