Putovný obraz Panny Márie

Putovný obraz Trikrát obdivuhodnej Božej Matky a Kráľovnej Schönstattského hnutia

Úlohou Božej Matky vždy bolo a je privádzať ľudí k Ježišovi. Svedčí o tom množstvo mariánskych pútnických miest po celom svete a aj Schönstattské sanktuárium. Odlišnosťou Schönstattskej putovnej svätyňky je, že nie my putujeme k Panne Márii, ale Panna Mária sa prostredníctvom putovného obrazu vydáva na cestu k nám.

Biblický základ iniciatívy tvorí citát z Lukášovho evanjelia (Lk 1,39 – 43). Mária, ktorá nesie pod srdcom Ježiša, sa nedá odradiť namáhavou cestou a putuje cez hory do domu Alžbety a Zachariáša. Pozdraví ich a oni pocítia Božie požehnanie.

Neudialo sa to len raz v minulosti, ale deje sa to aj dnes, tu a teraz. Božia Matka putuje v symbole putovného obrazu znovu úskaliami dnešného sveta, ktorý je poznamenaný nedostatkom času, stresom, našimi starosťami a problémami. Mária prichádza do nášho domu, do našej rodiny, do nášho každodenného života, aby nás pozdravila a sprostredkovala nám Božiu blízkosť.

Iniciatíva vychádza zo Schönstattského hnutia v Brazílii, kde v roku 1950 začal s obrazom Božej Matky putovať otec viacdetnej rodiny João Luiz Pozzobon, ktorý za 35 rokov svojho putovania prešiel pešo viac ako 140 000 km. Dnes sa na tejto iniciatíve zúčastňuje niekoľko miliónov ľudí v asi 100 krajinách sveta (aj na Slovensku a v Čechách). V Nemecku je to na viac ako 1200 miestach.

 

Prebieha to celkom jednoducho

Príde k nám milá návšteva a my si nájdeme chvíľku času pre Boha a pre ľudí, s ktorými žijeme. Neprichádza k nám niečo, ale v symbole putovného obrazu niekto – Ježiš a Mária – a my ich prijímame ako hostí v našom dome.

Hostí len tak niekam neodstrčíme. Ponúkneme im pekné miesto, tam kde sa odohráva náš každodenný život, napríklad pri spoločnom stole, v obývačke a podobne.

Mária chce prísť tam, kde práve žijeme svoj život so všetkými starosťami a stresom. Tam prinesie Ježiša, dieťa v jej náručí. A každému z nás povie to, o čom sa bytostne presvedčila aj vo svojom živote: Pán je s tebou, s tvojou rodinou, v tvojej momentálnej životnej situácii. Nemusíš všetko plánovať, za všetko niesť zodpovednosť, všetko pretrpieť len sám, len sama.

Pán je s tebou.

 

Momentálne máme na našej misii dva putovné kruhy. V každom kruhu je 6-8 rodín, ktoré si približne po jednom týždni predávajú putovný obraz.

Ak vás táto iniciatíva zaujala a chceli by ste sa k nám pridať, napíšte nám na adresu webmaster@nemecko-misie.com

Bližšie informácie nájdete aj na stránkach
www.pilgerheiligtum.de
www.schoenstatt.cz
www.schoenstatt.sk

Môže sa Vám ešte páčiť...